Strona wykorzystuje pliki cookies ( ¤ polityka prywatności), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Rekrutacja do SKN MOTUS działającego przy Zakładzie Kinezyterapii.

 

Studenckie Koło Naukowe „Motus” powstało w 2002 roku z inicjatywy oddolnej. Wówczas, grupa studentów prowadziła badania dotyczące równowagi dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6. Także wtedy powstały filmy dydaktyczne z udziałem podopiecznych Koła, wykorzystane potem na potrzeby Zakładu Kinezyterapii.
Działalność, którą się zajmujemy, obejmuje wolontariat oraz badania naukowe. Współpracujemy m.in. z Ośrodkiem Rekreacji i Rehabilitacji Konnej Tabun, mieszczącym się w Olszanicy czy Domem Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Dzięki wolontariatowi studenci mają okazje - pod okiem wykfalifikowanych opiekunów i fizjoterapeutów - szlifować swój warsztat pracy. Działalność naukowa obejmuje obecnie prowadzone badania dot. „Siły i wytrzymałości mięśni posturalnych u dzieci z dysfunkcją wzroku” (Wojciech Borowski, Grzegorz Gargas, Joanna Stachurka)
a także organizację i merytoryczny nadzór nad przebiegiem :

 

1. Warsztatów naukowo-szkoleniowych Studenckich Kół Naukowych - 11.02.2004 Kraków,
2. I Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Fizjoterapii - 27-28.12.2004 Kraków.
3. II Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Fizjoterapii - 3-4.12.2005 Kraków.
4. III Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Fizjoterapii - 2-3.12.2006 Kraków.
5. Dyplom JM Rektora AWF Kraków za zaangażowanie w rozwój studenckiego ruchu naukowego w AWF Kraków.
6. Współpracę z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii regionu Małopolska.

 

W swoim dorobku mamy także zorganizowanie i współprowadzenie Warsztatów naukowo-szkoleniowych „Problematyka rehabilitacji w wybranych uszkodzeniach ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego” (13.05.2011r)
W tym roku akademickim, z racji przypadającego 10lecia powstania Koła Naukowego, planujemy przedsięwziąć projekt, w który zaangażują się już działający studenci a także Ci z Was, którzy dopiero rozpoczną współprace i naukową działalność pod okiem starszych kolegów oraz opiekuna merytorycznego i dydaktycznego, dr Mariusza Janusza. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą rehabilitacją , bez względu na etap nauki, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w drugiej połowie października. Postaramy się spełnić Wasze oczekiwania a także gwarantujemy, że doświadczenia i znajomości dodadzą świeżej jakości Waszej dotychczasowej nauce Fizjoterapii.
Termin i miejsce spotkania już wkrótce.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.