MOST

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich Uniwersytetów.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów. MOST daje możliwość:

• realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;

• wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem Studentki/Studenta, zajęć dydaktycznych;

• nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;

• korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;

• prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;

• nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;

• wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy zapoznać się z dokumentami opisującymi zasady działania programu (Porozumienie, Regulamin, Zasady rekrutacji) oraz wypełnić Formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres e-mail podany poniżej oraz dostarczyć osobiście wraz z wymaganymi załącznikami do koordynatora MOST.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

O miejsce z MOST-owej oferty mogą się ubiegać :
– studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;
– studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

Jednym z największych atutów programu jest to, że uczestnik MOST-u może tworzyć indywidualny plan zajęć. Z władzami swojego wydziału ustala listę przedmiotów obowiązkowych do zaliczenia w danym semestrze. Może też wybrać dodatkowe zajęcia, w których chciałby uczestniczyć podczas pobytu na uczelni przyjmującej. Przedmioty może wybierać z różnych semestrów studiów na danym kierunku lub kierunkach pokrewnych. Kwalifikacją kandydatów zajmuje się biuro Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.

Rekrutacja na Program MOST odbywa się dwa razy w roku:

• od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki)

• od 31 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni)

Koordynatorem programu wymian studenckich most na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie jest:

Bernard Wietrzyk (III TiR)

tel. 730 868 610